Sunum: Tarım Dışı Alanlarda Yabancı Ot Kontrolü – Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Gürbüz

 

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin Zehirsiz Sofralar Platformu işbirliği ile yürüttüğü Zehirsiz Kentlere Doğru projesi kapsamında, “Otlarla Mücadele” başlıklı bir webinar düzenlendi.

Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak 25 Nisan 2022 Pazartesi günü, 10.30 – 12.00 saatleri arasında gerçekleşen webinarda; park ve bahçeler, yol kenarları, kaldırımlar, mezarlıklar, okullar, spor sahaları gibi kentsel alanlardaki ot mücadelesinde yaygın olarak kullanılan herbisitlere (ot zehiri) alternatif olan ekolojik ve doğa dostu yöntemler üzerine konuşuldu.

Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Göksel Koyuncu’nun ve Iğdır Üniversitesi Dr. Öğr. Üye. Ramazan Gürbüz’ün konuşmacı olarak yer aldığı webinarın moderatörlüğünü ve açılış konuşmasını Zehirsiz Sofralar Platformu Koordinatörü ve Buğday Derneği Genel Müdürü Batur Şehirlioğlu yaptı.

Bu webinar Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.