Muğla Büyükşehir Belediyesi – Ferit Kılıç

Muğla Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Ferit Kılıç, entegre vektör mücadelesi kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle çocuklara yönelik bilgilendirme çalışmalarına önem verdiklerini belirten Kılıç, üreme kaynaklarının ortadan kaldırılması ve vatandaşların bilinçlendirilmesi ile çevreye yük olan biyosidal ürünlerin azaltılabileceğini söyledi.

Sağlıklı bir gelecek için #ZehirsizKentler

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin, Avrupa Birliği tarafından Sivil Toplum Diyaloğu VI kapsamında desteklenen, Avrupa Pestisit Eylem Ağı ortaklığı ve Zehirsiz Sofralar Platformu işbirliği ile yürüttüğü Zehirsiz Kentlere Doğru projesi, kentlerde yerel yönetimler tarafından kullanılan pestisitlerin ve biyosidal ürünlerin zararları konusunda farkındalık yaratmayı ve alternatif uygulamaların kullanımını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Zehirsiz Kentler Kampanyası’na destek olun; pestisit ve biyosidal ürün kullanımı sonlandırılsın: Change.org/ZehirsizKentler

Bu video Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.