Manisa Büyükşehir Belediyesi – Firuze Ak

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Haşere İle Mücadele Şube Müdürü Firuze Ak, haşere ile mücadele faaliyetlerine ve vatandaşların sivrisinek için alabileceği önlemlere dair bilgi verdi.

“Sivrisinek üreme alanlarının %85’i halk tarafından oluşturuluyor. Bunlar, bahçe ve balkonlarımızda bulunan kova, bidon, saksı altlığı, kullanılmayan araba lastikleri ve benzeri alanlardır. Vatandaş olarak, bu alanlardaki suyu dökmemiz, kovaları ters çevirmemiz ile yaptığımız mücadeleye destek vermiş oluyorsunuz.”

Sağlıklı bir gelecek için #ZehirsizKentler

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin, Avrupa Birliği tarafından Sivil Toplum Diyaloğu VI kapsamında desteklenen, Avrupa Pestisit Eylem Ağı ortaklığı ve Zehirsiz Sofralar Platformu işbirliği ile yürüttüğü Zehirsiz Kentlere Doğru projesi, kentlerde yerel yönetimler tarafından kullanılan pestisitlerin ve biyosidal ürünlerin zararları konusunda farkındalık yaratmayı ve alternatif uygulamaların kullanımını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Zehirsiz Kentler Kampanyası’na destek olun; pestisit ve biyosidal ürün kullanımı sonlandırılsın: Change.org/ZehirsizKentler

Bu video Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.